Bestuur

Werner Van Bael

Huidig voorzitter van IPA Provincie Antwerpen, in 1994 bij de Mechelse politie gestart en onmiddellijk lid van IPA geworden. In 1995 werd hij bestuurslid van IPA regionale Mechelen.

Na verkeerspolitie en dispatching als agent, is hij in 2001 als inspecteur bij interventie begonnen. In 2008 is hij bij de dienst openbare orde/voetbalcel gegaan en in 2009 hoofdinspecteur geworden. In 2008 werd hij voorzitter van IPA regionale Mechelen en in 2015 provinciaal voorzitter van IPA.

Vanaf 1 januari 2017 is hij nog 2 jaar als terreinondersteuner bij de dienst interventie geweest in Mechelen. Vanaf 1 maart 2019 is hij overgestapt naar de LPA Brussel Nationaal en is er nu terreinondersteuner bij de dienst politiezorg.

Hobbies
  • vooral golf
  • wijn en quizzen.
  • Empsten Jozef

    EMPSTEN Jozef (Joe) – penningmeester bij IPA Provincie Antwerpen.

    Hoofdinspecteur van politie (op rust).

    Luitenant-kolonel van het Vliegwezen ( R )

    Docent aan het P/OC (Antwerpen)

    Schietinstructeur bij P/OC (Antwerpen)

    Beëdigd vertaler bij de Rechtbank van Eerste Aanleg

    Eretekens

    Commandeur in de Orde van Leopold II

    Officier in de Kroonorde

    Officier in de Leopoldsorde

    Erkentelijksmedaille met gouden kenteken Rode Kruis van België

    I.P.A.

    Past Secretary I.P.A. Belgium

    Past Vice-President I.P.A. Belgium

    Past Vice-President I.P.A. Antwerpen

    Treasurer I.P.A. Antwerpen

    I.P.A.-house manager Antwerpen (since 1998)

    Curriculum

    Legerdienst van 1 oktober 1957 tot 1 mei 1959, officierenschool Luchtmacht te Nijvel, later bevordering respectievelijk tot Luitenant, Kapitein, Kapitein-Commandant, Majoor en uiteindelijk Luitenant-Kolonel telkens na cursus en examen.

    In dienst bij Politie Antwerpen op 1 oktober 1960 als politieagent, eerste jaar bij “Politie Mobiele Brigade”, daarna “Politie Verkeer” dan enkele jaren “Politie Havenafdeling”. Na aanstelling als schietinstructeur ingedeeld bij “Politie Opleidingscentrum”. Daar bevorderd tot inspecteur van politie en later tot hoofdinspecteur van politie. Aangesteld als “docent informatica” en verantwoordelijke organisatie “opleiding officier gerechtelijke politie”. Op rust sedert 1 juli 1998.

    Lid van I.P.A. sedert 1964, bestuurslid I.P.A. Antwerpen sedert 1998, bestuurslid I.P.A. België van 1999 tot en met 2002.

    Tom De Lathauwer

    Adjunct Penningmeester

    Bestuurslid IPA-Antwerpen

    Contactpersoon met IPA leden voor binnen- en buitenlandse reizen

    Sedert 2003 bij de politie gegaan

    2003 Hulpagent van politie bij PZ Mechelen

    2005 Inspecteur bij PZ Brasschaat

    2006 inspecteur bij PZ Mechelen

    2013 Aspirant-Hoofdinspecteur, stage bij PZ Gent

    2014 Hoofdinspecteur bij PZ Brussel-West/ Sint-Jans-Molenbeek

    2014 Hoofdinspecteur bij PZ Antwerpen-City

    2015 Hoofdinspecteur bij PZ Mechelen

    2019 Hoofdinspecteur bij LPA BRUNAT Politiezorg

    Functie

    Terreinondersteuner

    Mentor

    Vertrouwenspersoon

    Slachtofferbejegening

    Hobby’s
  • IPA sterker onder de aandacht brengen
  • Uitstapjes met gezin Verbouwingen/herstellingen in huis zelf uitvoeren
  • Schaatsen/ijshockey
  • Rijdt elke dag met de moto naar en van het werk, wanneer het niet te glad is.
  • Is nog steeds een gemotiveerd en plichtsbewust politieman die zijn job ter harte neemt. Fier om het uniform correct te dragen als de uitstraling waar politie voor staat, namelijk de waarden en visie die we dienen weer te geven.

    Carine Pieters

    ondervoorzitter IPA Antwerpen

    Op 01.12.1989 gestart bij de GPP Antwerpen als laboratoriumoperateur bij de ‘technische dienst’, welk later de correctere naam LTWP (Laboratorium voor Technische en Wetenschappelijke Politie) kreeg

    Hoofdinspecteur BS

    Forensic Incident Commander

    Nog steeds werkzaam bij LTWP Antwerpen

    Los docent op Campus Vesta sinds 2015

    Lid van IPA sinds 1994

    Bestuurslid sinds november 2017

    Hobby’s
  • lezen
  • fotograferen
  • wandelen
  • sporten
  • Bart Vanderwegen

    Administratief medewerker nationaal secretariaat I.P.A. sinds 2002,

    Bestuurslid I.P.A. Antwerpen sinds 2014 als adjunct-secretaris.

    François De Paepe

    In dienst bij Politie Antwerpen in 1967

    8 jaar Politie Mobiele Brigade

    7 jaar Dépanneur (Politie Mobiele Brigade)

    20 jaar Schietinstructeur (Politie Opleidingscentrum Antwerpen)

    I.P.A.

    Lid sinds 6 juni 1977

    Bestuurslid I.P.A. Antwerpen van 1983 tot 1992

    Bestuurslid I.P.A. Antwerpen vanaf 16 maart 2013

    Sven Maertens

    Aanvang basisopleiding 1 oktober 2009

    Inspecteur bij PZ MEWI sinds eind oktober 2010

    Lid IPA sinds 1 oktober 2009

    Bestuurslid IPA Antwerpen sinds oktober 2015

    Nationale voorzitter IPA – Defensive Tactics Group sinds januari 2016

    Bestuurslid IPA België sinds januari 2019

    Secretaris IPA Provincie Antwerpen sinds april 2019.